1. Home
  2. » 
  3. Energia
  4. » 
  5. Energa

Energa
Kontakt

Energa24 Infolinia

Average: 2.9 (9 votes)

Grupa Energa powstała w wyniku fuzji Koncernu Energetycznego Energa S.A. i Zespołu Elektrowni Ostrołęka S.A.

Dziś jest ona polską grupą kapitałową, w skład której wchodzi wiele różnych spółek energetycznych, m.in. Energa S.A. (spółka zarządzająca), Energa-Operator S.A. (dystrybutor energii elektrycznej), Energa-Obrót S.A. (sprzedaż energii), Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. (produkcja energii elektrycznej i cieplnej), Energa-Oświetlenie, Energa Informatyka i Technologie Sp.

Energa Polska

 

Grupa Energa jest więc jednocześnie wytwórcą, dystrybutorem i sprzedawcą energii elektrycznej, w zakres jej działalnosci wchodzi również obrót energią cieplną oraz gazem. Energa zajmuje zaszczytne miejsce pośród czterech największych spółek energetycznych w Polsce, jak również pośród trójki największych dystrybutorów energii elektrycznej w kraju.

 

Energa Obsługi Klienta

Chcąc znaleźć informacje i pomoc, jakiej potrzebujesz, musisz zawsze uwzględnić podmioty należące do Grupy Energa, ponieważ każdy z nich zajmuje się innym działem dotyczącym energii:

  • Numery alarmowe potrzebne w nagłych sytuacjach, to 991, a dla osób będących poza obszarem obsługiwanym przez Energa Operator +48 58 767 43 50 lub 801 404 404. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00, a koszt połączenia naliczany jest według stawek operatora obsługującego połączenie.
  • Awarię można zgłosić również wysyłając SMS na numer 3991, o treści AWARIA lub na stronie internetowej Grupy Energa, w zakładce Kontakt, wypełnić formularz zgłoszeniowy online.
  • Numery telefonów do pogotowia konserwującego oświetlenie dróg i ulic, to 801 800 103 lub 58 760 72 40 (koszt połączenia jest tożsamy z taryfą operatora obsługującego to połączenie).
  • Pod numerami do Energa Operator, załatwimy sprawy związane z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej (w tym również mikroinstalacji), dokonamy rozliczeń za otrzymywaną usługę dystrybucji energii elektrycznej, załatwimy wszelkie sprawy związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych, zawrzemy lub rozwiążemy umowy dystrybucyjne, dokonamy zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, możemy ubiegać się o odszkodowania lub bonifikaty.
  • Klienci Energi Obrót natomiast, połączą się z konsultantem firmy, dzwoniąc pod jeden z dwóch numerów telefonu 555 555 555 (numer ten czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 16.00), pod numerem tym zapoznamy się z aktualną ofertą Energi, założomy własne konto w Energa24, zawrzemy umowę sprzedażową i kompleksową, aktywujemy opcję eFaktury, zaktualizujemy własne dane osobowe oraz uzyskamy pomoc dotyczącą wyjaśnienia wszelkich dokumentów finansowych.
  • Jeśli mamy zaległe płatności, załatwmy to, dzwoniąc pod numer 555 555 599, a wszelkie problemy z licznikami prądu pod numerem telefonu 801 404 404.

Chcąc nawiązać kontakt z Grupą Energa lub uzyskać kontakt do spółek Grupy Energa, powinniśmy dzwonić na numer telefonu: 58 77 88 300, wysłać fax na numer 58 77 88 399 lub wysłać niezbędne dokumenty na adres: Al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk.

Datos empresa

Comments
Przylaczenie do sieci
rozliczam sie rzeczywiste mam problem wejśż na stronę