1. Home
  2. » 
  3. Energia
  4. » 
  5. Enea

Enea
Kontakt

Enea: Kontakt z Działem Obsługi Klienta

Average: 2.2 (16 votes)

Enea jest jedną z wiodących polskich firm, działających w branży energetycznejjej działalność opiera się na wytwarzaniu, dystrybucji i sprzedaży ciepła oraz świadczeniu usług oświetleniowych tak klientom indywidualnym, jak i firmom.

ddd

 

Kontakt telefoniczny

Z doradcą Enei skontaktować się możemy za pomocą jednego z numerów infolinii: 611 111 111 lub 61 850 40 00 (numery obowiązują tak dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw), które są czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od godz. 7.00 do godz. 19.00.

Wszelkie awarie i usterki związane z prądem, należy zgłaszać na numer telefonu pogotowia energetycznego: 991, a w sprawach związanych z lokalnym wyłączeniem prądu, będąc poza obszarem OSD, należy dzwonić na numer: (61) 846 32 99.

 

Kontakt przez Internet

Na stronie internetowej Enei, w zakładce „ENERGIA + dla domu”, znajdziemy również szereg innych sposobów na kontakt z firmą i uzyskanie wszelkich potrzebnych nam informacji.

  • Stali klienci mają możliwość założenia indywidualnego konta na stronie internetowej Enei, czyli tzw. eBoku (Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta), za pośrednictwem którego mogą zarządzać swoimi usługami i płatnościami przez internet.
  • W zakładce „ENERGIA + dla domu”, znajdziemy również specjalny przycisk inicjujący czat z konsultantem Enei oraz formularz kontaktowy, za pomocą którego nawiążemy kontakt z firmą. Wymaga on, oprócz napisania wiadomości do konsultanta, wybrania tematu rozmowy z rozwijanej listy, wpisania swojego imienia i nazwiska, pełnego adresu zamieszkania, adresu e-mailowego oraz numeru telefonu.
  • Mamy tu również możliwość dodania załącznika, a na koniec musimy wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych. W tym samym miejscu na stronie internetowej, znajduje się przycisk przekierowujący do eBok.

 

Pytania i odpowiedzi

Enea posiada również własne biura stacjonarne, jednak by mieć możliwość odwiedzenia któregokolwiek z nich, należy na stronie internetowej Enei (zakładka „ENERGIA + dla domu”) wypełnić specjalny formularz lub zadzwonić na infolinię, by wcześniej umówić się na wizytę.

Na stronie internetowej Enei, zarówno w zakładce „Dla domu”, jak i w zakładce „Dla firmy”, wybierając w menu „Obsługa klienta i kontakt”, znajdziemy zasobny dział FAQ („Pytania i odpowiedzi”), gdzie szybko zapoznamy się z odpowiedziami na najważniejsze i najbardziej powszechne pytania:

  • te dotyczące praw odbiorcy.
  • obowiązków i praw dystrybutora energii.
  • jak również szeroko obejmujące tematykę kosztów związanych z użytkowaniem sieci.

 

Kontakt mailowy z Enea

Poprzez pocztę elektroniczną z Eneą skontaktujemy się, pisząc na adres: kontakt@operator.enea.pl, natomiast listowną korespondencję należy kierować na adres: Enea Operator Sp, ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań.

Datos empresa

Comments
Witam serdecznie.Proszę o informację kiedy założycie Państwo licznik dwukierunkowy dla mojej instalacji fotowoltaicznej. Instalację ukończono 27 września 2021 roku przez firmę OZAWO Zielona Góra.Oni też zgłosili tez zakończenie prac.Bardzo proszę o potraktowanie sprawy jako pilną gdyż w najbliższej przyszłości czeka mnie wyjazd zagraniczny.Chcialbym spraw zamknąc do końca pazdziernika. Pozdrawiam serdecznie.
Meilem przekazałem wszystkie dane o jakie Państwo prosiliście. Oczekuję na konkretny termin zmiany licznika na dwukierunkowy do instalacji fotowoltaicznej. Na poprzedni post z 20 pażdziernika nie otrzymałem odpowiedzi,trochę nie halo.
Dzień Dobry. Uprzejmie informujemy że Pana zgłoszenie zostało odrzucone. Firma instalacyjna nie posiada wymaganych prawem uprawnień elektrycznych. Zespół Enea Rejon Zielona Gora