1. Home
  2. » 
  3. Transport
  4. » 
  5. PKP Intercity

PKP Intercity
Kontakt

PKP Intercity biuro obsługi klienta kontakt

Average: 5 (1 vote)

PKP Intercityjako największa ze spółek kolejowych, z którymi na co dzień ma się do czynienia, w pewnym sensie koordynuje Twoje działania: jeśli musisz skontaktować się z innym przewoźnikiem kolejowym, to PKP Intercity zawsze ma odpowiedni numer lub adres mailowy, który może Ci podpowiedzieć.

logo

 

PKP Infolinia

Numery infolinii PKP Intercity pozwalają skontaktować się z obsługą w sprawie rozkładów jazdy, informacji dotyczących statusu poszczególnych połączeń teraz i w przyszłości oraz zakupu biletów. Jest to też najszybszy sposób na zasięgnięcie informacji na temat możliwości przewozu rowerów w danym składzie lub złożenia reklamacji.

  • Najprostszą formą kontaktu z PKP Intercity jest ogólna infolinia firmy pod numerem 703-200-200 (jest to numer premium o podwyższonej opłacie i nie będzie dostępny z niektórych sieci komórkowych).
  • Wtedy możesz zadzwonić pod numer przeznaczony dla sieci zagranicznych: +48 22 391 97 57.
  • Pasażerowie niepełnosprawni w sprawie swoich szczególnych potrzeb mogą kontaktować się PKP Intercity bezpośrednio pod numerem +48 42 205 45 31. Numer kontaktowy dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej powstał, żeby pomóc takim osobom szybko znaleźć połączenie umożliwiające wygodną podróż albo dokonanie odpowiedniej rezerwacji bez konieczności oczekiwania na połączenie z konsultantem na podstawowej linii (numer ten, podobnie jak główna infolinia PKP Intercity, jest dostępny całą dobę we wszystkie dni tygodnia).
  • PKP Intercity ma też dodatkowy numer dla osób niepełnosprawnych: 22 474 13 13. Jest to telefon, z którego powinieneś skorzystać, jeśli masz już bilet (kupiony w kasie lub przez internet), ale potrzebujesz pomocy na samym terenie dworca. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji skontaktować się z PKP Intercity z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, ponieważ często będzie to oznaczało konieczność wyznaczenia pracownika i ustalenia pewnych organizacyjnych detali.

Kontakt przez infolinię jest w PKP Intercity zalecaną formą uzyskiwania informacji o połączeniach – konsultanci zawsze mają dostęp do bieżących informacji i są w stanie szybko podać konkretne dane: czy to czasy odjazdów, czy ceny biletów. Numer telefonu PKP Intercity przyda się też przy rozpoczynaniu procedury reklamacyjnej – nie została wyznaczona do tego oddzielna infolinia, ale jeśli chcesz złożyć reklamację i nie wiesz, jak to zrobić, dzwoniąc pod podstawowy numer, uzyskasz potrzebne informacje.

 

Kontakt mailowy z PKP

Poza tym oczywiście możesz próbować kontaktować się z PKP Intercity mailowo, natomiast tą drogą nie dokonasz rezerwacji – to raczej ogólny kanał komunikacji, z którego możesz skorzystać, jeśli tylko chcesz coś zgłosić, ale niekoniecznie wymagasz reakcji.

Obsługa PKP Intercity skupiona jest na kasach dworcowych, a jeśli chcesz obsłużyć się samodzielnie, to tak naprawdę musisz polegać na stronie internetowej ze wszystkimi jej mniejszymi i większymi grzeszkami.

Datos empresa

Comments
Witam.14 stycznia chciałam kupić bilet do Warszawy z dworca Gdansk Główny. Kolejka bardzo długa.O godzinie 6.00 kiedy to otwierane są kasy na sześc stanowisk tylko jedna kasa czynna. Jak to mozliwe ,ze w takim miescie jak Gdańsk kasy biletowe są nieczynne w nocy? Są kasy biletowe automatyczne ,ale niestety jestem w grupie wiekowej która nie bardzo potrafi posługiwać sie tymi wynalazkami.
Nie można się do Państwa dodzwonić pod podany nr +48 22 391 97 57. Cały czas połączenie jest rozłączane.
Zwracam się z prośbą o rozłożenie na raty po 300zl miesięcznie.
Cały czas macie opóźnienia w rozkładzie po co on jest wam w ogóle potrzebny skoro nikt się go nie trzyma?