1. Home
  2. » 
  3. Kurierskie
  4. » 
  5. Poczta Polska

Poczta Polska
Kontakt

Kontakt Poczta Polska - infolinia i reklamacje

Average: 2.5 (93 votes)

Poczta Polska, jako przedsiębiorstwo państwowe, powstała w 1939 roku. Zalążkiem współczesnej Poczty Polskiej było utworzenie w 1944 roku okręgu pocztowego w Lublinie.

W 1985 roku, przedsiębiorstwo przekształcono w państwową jednostkę organizacyjną, funkcjonującą pod nazwą „Polska Poczta, Telegraf i Telefon”. Już sześć lat później, jednostka staje się państwowym przedsiębiorstwem użyteczności publicznej, rozdzielonym na dwie odrębne frakcje:

  • Poczta Polska.
  • Telekomunikacja Polska Spółka Akcyjna.

Pomoc Telefoniczną

Poczta Polska oferuje przede wszystkim usługi paczkowe i listowe, w czym zawierają się również przesyłki zagraniczne. Dział usług finansowych obejmuje produkty bankowe, przekazy, usługi płatnicze, ubezpieczenia, kantory – stacjonarny i online.

Przedsiębiorstwo posiada także zestaw unikatowych propozycji związanych z filatelistyką – każdy może zapoznać się z planami emisji kolejnych serii znaczków, dostępnymi kolekcjami filatelistycznymi, znaczkami wycofanymi z obiegu, wydawnictwami regionalnymi, jak również wykupić abonament filatelistyczny.

 

Poczta Polska Numer Telefonu

Dział obsługi klienta oferuje różne warianty komunikacji z doradcami Poczty Polskiej:

  • Infolinia dostępna jest pod numerem 801 333 444 (dla telefonów stacjonarnych) i (+48) 438 420 600 (dla telefonów komórkowych, stacjonarnych krajowych i zagranicznych).
  • Na centralę Poczty Polskiej dodzwonimy się, wybierają numer: tel.: 22 656 50 00, dzwonić możemy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00.

Opłaty za połączenia są tożsame z cennikiem operatora.

Poczta Polska numer telefonu

 

Dział reklamacji

Reklamacji i złożenia skargi dokonać można w prosty sposób - poprzez formularz reklamacyjny, który znajdziemy na stronie internetowej Poczty Polskiej (w dziale Reklamacje) lub poprzez papierowy druk reklamacyjny, który dostaniemy w każdej placówce poczty.

Pisemnie skontaktujemy się z przedsiębiorstwem na adres mailowy kontakt@poczta-polska.pl i adres stacjonarny Centrali Poczty Polskiej S.A.: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940, Warszawa.

 

Abonament RTV - Kontakt

Informacje i sprawy dotyczące abonamentu RTV możemy zdobyć i załatwić drogą mailową, pisząc na specjalny adres rtv.eod@poczta-polska.pl, telefonicznie - dzwoniąc na numer: 43 842 06 06 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00 lub wysyłając korespondencję listownie, na adres: Poczta Polska SA, COF Wydział Abonamentu RTV, ul. Bernardyńska 15, 85-940 Bydgoszcz.

Odnośnie rejestracji nowych odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz aktualizacji danych drogą internetową, należ pisać na adres: rtv.rejestracja@poczta-polska.pl. Mailową i pisemną korespondencję z Pocztą Polską, powinniśmy zawsze uzupełniać o swoje podstawowe dane osobowe, które są niezbędne dla identyfikacji klienta.

Wpisać należy imię i nazwisko, adres korespondencyjny oraz Indywidualny Numer Identyfikacyjny abonenta.

Datos empresa

Comments
Probuje sie dodzwonic do poczty polskiej ale bez skutku. Pozdrawiam b. ingebrigtsen
Kurier z waszej firmy który się że mną umawia lkilka razy na dostarczenie przesyłki i jej nie dostarcza ee219268134 a w końcu jak odbieram z filii poczty goleniowska27 to produkt jest totalnie zniszczony otrzymałam informację że kolejną paczkę wiezie znowu Pocztex wasz nie daj Boże ten sam kurier nr przesylkiee797382383pl nogi się pode mną ugiely i się zastanawiam co tam znowu zostanę i czy w ogóle dowiezie do godz 13 te przesyłkę na terminal zabki w szczecin Zofia
Nie otrzymaliśmy faktury za m-c luty 2020 za wysłane listy. A chcielibyśmy zapłacić PGK Płońsk Proszę o pomoc w tej sprawie pgk@pgk.plonsk.pl (23) 662-42-78
witam do skrzynki pocztowej nie pojade mam kwarante 2 ttygodnie do 5 kwietnia wroclaw ul kosciuszko prosze trzymac listy bardzo dziekuje pozdrawim bede w poniedzaiak 6 kwietnia
Kurier nie odbiera telefonu.. nie dzwoni.. nie oddzwania! Po co dostaję numer do kuriera skoro w efekcie muszę iść na pocztę??,!!?? Do poczty polskiej oczywiście dodzwonić się nie można!!!!!!
Wczoraj przyszedl SMS ze paczka została doręczona niestety do dzisiaj ani paczki ani kontaktu z kurierem poprostu porażka
Czekam jusz pare dni na paczke i nic zero odzewu a prawie tydzien jusz czekam
Mam pytanie związane ze zwolnieniem z opłat abonamentu RTV ze względu na wiek. Abonament RTV płacimy regularnie od 1972r., jesteśmy małżeństwem z współwłasnością majątkową, Ja w tym roku kończę 74 lat ale małżonka Maria 22.03.2022r. kończy 75lat - abonament na I kw. 2022r. został opłacony, pytanie czy mamy płacić na następne kwartały b. roku i dalszy okres? Pozdrawiam
Nie wiem po co podajecie w SMSsie numer telefonu do kuriera, skoro on nigdy nie odbiera telefonu.