1. Home
  2. » 
  3. Administracja Publiczna
  4. » 
  5. PFR

PFR
Kontakt

Kontakt z Centrum Obsługi Klienta

No votes yet

PFR, czyli Polski Fundusz Rozwoju, jest przedsiębiorstwem państwowym, które w swoich założeniach ma zrzeszać różne agencje i jednostki nastawione na wspieranie działalności w każdej skali.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju zrzesza sporo mniejszych agend, więc jeśli masz już na przykład podpisaną umowę o finansowaniu z PFR Nieruchomości albo PFR Ventures, to szukaj kontaktu bezpośrednio do tych jednostek wykonawczych.

kontakt

PFR w istocie nie jest przedsiębiorstwem, tylko urzędem od strony organizacyjnej i zajmuje się obsługą rządowych programów wsparcia dla biznesu. To oznacza, że nie zawsze uzyskasz szybką pomoc, a dodatkowe narzędzia: formularze czy chat, nie będą zbyt pomocne lub wymuszą bardzo długi czas oczekiwania na reakcję.

Infolinia PFR działa zdecydowanie szybciej i w wielu przypadkach pozwala uzyskać precyzyjne interpretacje na przykład w odniesieniu do przepisów, które regulują funkcjonowanie określonych programów. Ogólna infolinia PFR nie będzie pomocna, jeśli nie wiesz, z którą jednostką dalej się kontaktować (jest to bardzo duża instytucja, w ramach której funkcjonuje kilkanaście wydzielonych podmiotów).

 

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju: serwis telefoniczny

Jest to olbrzymia instytucja z wielkim budżetem, więc nie dziwi fakt, że i możliwości kontaktu powinny być rozbudowane.

Mimo dostępności wielu form kontaktu, dla wielu interesantów najprzydatniejsza nadal będzie infolinia. Ta jest dostępna w dni robocze pod numerem telefonu 22 703 43 00 (informacja telefoniczna jest czynna w godzinach od 8 do 17).

Dostępny jest też drugi numer telefonu o obniżonej opłacie: 800 800 120. Oba numery łączą z tym samym centrum informacyjnym, w którym – przynajmniej w teorii – można uzyskać wszystkie informacje na temat działalności i programów PFR.

 

Infolinie & Telefony do PFR

Infolinia PFR nie jest obsługiwana przez zbyt wiele osób, dlatego czas oczekiwania bywa dość długi. Wiele najpopularniejszych opcji możesz poznać, stosując się do poleceń systemu obsługi połączeń i wybierając odpowiednie opcje.

Koniec końców uzyskasz też dostęp do połączenia z konsultantem, który powinien być w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji. Infolinia PFR jest bardzo zbiurokratyzowana, dlatego powinieneś zarezerwować nieco dłuższy czas na przeprowadzenie nawet pozornie prostej rozmowy.

Infolinia PFR jest za to na pewno dobrym miejscem, żeby zacząć poszukiwania programów rozwojowych. Zadzwoń do PFR, jeśli słyszałeś o jakimś programie finansowania lub wsparcia dla przedsiębiorstw, ale nie jesteś w stanie podać szczegółów.

Obecnie większa część wsparcia biznesu prowadzona jest właśnie za pośrednictwem PFR, więc ich infolinia powinna być dobrym miejscem do uzyskania informacji.

 

Datos empresa