1. Home
  2. » 
  3. Usługi finansowe

Usługi finansowe

Sektor bankowy w Polsce ma trzech silnych liderów, którzy wyróżniają się wielkością kapitału, ilością klientów oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie oferowanych usług.

Na pierwszym miejscu znajduje się PKO Bank Polski, będący spółką krajową o stuletniej tradycji. Kontrolę nad nim sprawuje Skarb Państwa, który posiada prawie 30% jego akcji. PKO BP jest bankiem uniwersalnym, a to oznacza, że posiada ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla średnich i małych przedsiębiorstw oraz korporacji. Dzięki bogatej ofercie, klienci banku mogą wybierać spośród różnych rodzajów kont osobistych, walutowych, oszczędnościowych, szerokiej gamy ubezpieczeń, pożyczek i kredytów hipotecznych.

Firma posiada także rozbudowany asortyment propozycji inwestycyjnych, który obejmuje Fundusze Inwestycyjne PKO TFI, Program Emerytalny PKO TFI, program inwestycyjny Akcjomat, produkty strukturyzowane, pakiety emerytalne, raporty i produkty strukturyzowane w obsłudze, złoto inwestycyjne i ofertę domu maklerskiego PKO BP.

Sektor bankowy Kontakt

Drugim pod względem wielkości, ale równie znaczącym co PKO BP bankiem w Polsce, jest bank PKO S.A. (Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna). Jest on instytucją niewiele młodszą od PKO BP, bo założoną 90 lat temu. Powstał dla 8 mln Polaków mieszkających wówczas poza granicami kraju. Dziś PKO S.A jest bankiem uniwersalnym i jedną z najsilniejszych kapitałowo firm sektora finansowego w Europie.

Poszczycić się też może wieloma nagrodami i wyróżnieniami za innowacje w zakresie usług i produktów bankowych, np. za kartę wielowalutową, płatności mobilne PeoPay, czy biometryczną metodę uwierzytelniania klientów korporacyjnych. W ofercie PKO S.A znajdziemy różne rodzaje kont dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, firm i korporacji, pożyczki i kredyty, programy oszczędnościowe i inwestycyjne, szeroki wachlarz ubezpieczeń i biuro maklerskie.

Santander Bank Polska to trzeci z gigantów polskiego sektora finansowego. W Polsce pojawił się w 2018 roku, w wyniku przejścia Banku Zachodniego WBK do hiszpańskiej grupy Santander. Bank prowadzi też działalność dodatkową – fundację wspierającą talenty i pasje dzieci pochodzących z biednych rodzin.

Oferta Santander Bank Polska skierowana jest do klientów indywidualnych (konta osobiste, emerytalne i oszczędnościowe, lokaty terminowe i strukturyzowane, kredyty, ubezpieczenia, produkty inwestycyjno-ubezpieczeniowe, biuro maklerskie), firm (konta firmowe, lokaty i inwestycje, kredyty, ubezpieczenia, leasing) oraz przedsiębiorstw i korporacji (bankowość transakcyjna i elektroniczna, finansowanie handlu, działalności i nieruchomości, produkty skarbu, rynki kapitałowe, leasing, faktoring).

Alior Bank
Bank Millennium
BNP Paribas
Compensa
Credit Agricole
Getin Bank Infolinia
Idea Bank
ING
InterRisk
mBank
Millenium Bank
PayPal
PayU
Pekao
PKO BP
Provident
Raiffeisen Polbank
Santander
VIVUS
Wonga