1. Home
  2. » 
  3. Usługi finansowe

Usługi finansowe

Sektor bankowy w Polsce ma trzech silnych liderów, którzy wyróżniają się wielkością kapitału, ilością klientów oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie oferowanych usług.

Na pierwszym miejscu znajduje się PKO Bank Polski, będący spółką krajową o stuletniej tradycji. Kontrolę nad nim sprawuje Skarb Państwa, który posiada prawie 30% jego akcji. PKO BP jest bankiem uniwersalnym, a to oznacza, że posiada ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla średnich i małych przedsiębiorstw oraz korporacji. Dzięki bogatej ofercie, klienci banku mogą wybierać spośród różnych rodzajów kont osobistych, walutowych, oszczędnościowych, szerokiej gamy ubezpieczeń, pożyczek i kredytów hipotecznych.

Firma posiada także rozbudowany asortyment propozycji inwestycyjnych, który obejmuje Fundusze Inwestycyjne PKO TFI, Program Emerytalny PKO TFI, program inwestycyjny Akcjomat, produkty strukturyzowane, pakiety emerytalne, raporty i produkty strukturyzowane w obsłudze, złoto inwestycyjne i ofertę domu maklerskiego PKO BP.

Sektor bankowy Kontakt

Drugim pod względem wielkości, ale równie znaczącym co PKO BP bankiem w Polsce, jest bank PKO S.A. (Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna). Jest on instytucją niewiele młodszą od PKO BP, bo założoną 90 lat temu. Powstał dla 8 mln Polaków mieszkających wówczas poza granicami kraju. Dziś PKO S.A jest bankiem uniwersalnym i jedną z najsilniejszych kapitałowo firm sektora finansowego w Europie.

Poszczycić się też może wieloma nagrodami i wyróżnieniami za innowacje w zakresie usług i produktów bankowych, np. za kartę wielowalutową, płatności mobilne PeoPay, czy biometryczną metodę uwierzytelniania klientów korporacyjnych. W ofercie PKO S.A znajdziemy różne rodzaje kont dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, firm i korporacji, pożyczki i kredyty, programy oszczędnościowe i inwestycyjne, szeroki wachlarz ubezpieczeń i biuro maklerskie.

Santander Bank Polska to trzeci z gigantów polskiego sektora finansowego. W Polsce pojawił się w 2018 roku, w wyniku przejścia Banku Zachodniego WBK do hiszpańskiej grupy Santander. Bank prowadzi też działalność dodatkową – fundację wspierającą talenty i pasje dzieci pochodzących z biednych rodzin.

Oferta Santander Bank Polska skierowana jest do klientów indywidualnych (konta osobiste, emerytalne i oszczędnościowe, lokaty terminowe i strukturyzowane, kredyty, ubezpieczenia, produkty inwestycyjno-ubezpieczeniowe, biuro maklerskie), firm (konta firmowe, lokaty i inwestycje, kredyty, ubezpieczenia, leasing) oraz przedsiębiorstw i korporacji (bankowość transakcyjna i elektroniczna, finansowanie handlu, działalności i nieruchomości, produkty skarbu, rynki kapitałowe, leasing, faktoring).

Alior Bank
Bank Millennium
Barclays
BNP Paribas
Compensa
Credit Agricole
Getin Bank Infolinia
Idea Bank
ING
InterRisk
Lloyd´s Bank
mBank
Millenium Bank
PayPal
PayU
Pekao
PKO BP
Provident
Raiffeisen Polbank
Revolut
Santander
VIVUS
Western Union
Wonga