1. Home
  2. » 
  3. Telekomunikacja

Telekomunikacja

Rynek telekomunikacyjny w Polsce rozrósł się najsilniej dopiero w ostatnich kilku latach. Co jakiś czas pojawiają się nowe firmy prześcigające się w różnorodności i jakości oferowanych usług. Publikowane co roku rankingi pokazują, że co kilka lat miejsca liderów ulegają przetasowaniu. Niemniej istnieje kilku operatorów, którzy niemal niezmiennie przewijają się w ścisłej czołówce firm telekomunikacyjnych.

telekomunikacyjny kontakt

Firmą, która w ostatnim okresie mogła poszczycić się najlepszymi wynikami sprzedaży i ilości pozyskania nowych klientów, jest Orange. Orange jest marką międzynarodową, działającą w 35 krajach na świecie, a należącą obecnie do France Telecom. Do Polski weszła w 2005 roku, zastępując operatora Idea. W telefonicznej ofercie Orange znajdziemy abonamenty komórkowe, Orange na kartę, wybór abonamentów dla telefonów stacjonarnych oraz roaming i rozmowy międzynarodowe.

Usługi dostawy internetu obejmują internet domowy i mobilny, jak również specjalną ofertę światłowodową dla Warszawy. Oferta telewizyjna to przede wszystkim pakiety telewizyjne zawierające wszystkie dostępne w Polsce kanały, jednak znajdziemy tu również Orange TV Go – mobilną telewizję. Jest ona dostępna poprzez aplikację na smartfona, komputer lub tablet. VOD natomiast, to rozszerzenie oferty telewizyjnej – domowa wypożyczalnia filmów na życzenie.

Kolejnym gigantem usług telekomunikacyjnych w Polsce jest Play, której operatorem jest P4 Sp. z o.o. Sieć telefonii komórkowej Play powstała w 2007 roku, z czasem stając się dostawcą również innych usług, takich jak: telefony stacjonarne do dzwonienia i odbierania, internet na kartę, na abonament, z routerem oraz internet poza miastem, czy pakiety kanałów telewizyjnych.

Cyfrowy Polsat jest polską spółką akcyjną i największym w Europie Środkowo - Wschodniej operatorem telewizji satelitarnej. Firma powstała w 1999 roku, pod nazwą Polsat 2 Cyfrowy. W 2014 roku uruchomiła program smartDom, za sprawą którego po raz pierwszy połączyła swoje usługi z usługami Plusa, dając użytkownikom możliwość zakupu usług po korzystniejszych cenach.

Niezwykle bogata oferta Cyfrowego Polsatu pozwala wybrać usługi idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb klientów. Znajdziemy w niej telewizję satelitarną i kablową, domową wypożyczalnię filmów VOD, Cyfrowy Polsat Go, HBO GO, TV online, catch-up TV, internet LTE Plus, internet światłowodowy, ofertę abonamentów telefonicznych, usługi mix i na kartę.

A2mobile
Cyfrowy Polsat
Inea
Lycamobile
Multimedia
NC+
Netia
NJU
Orange Infolinia
Play
PLUS
T-Mobile Telefony
Toya
UPC Infolinia
Vectra
Viaplay